У серпні проведуть засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної ради

Сьогодні відбулась українська частина 16-го засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. В межах засідання заслухали інформацію про роботу Комісій, які є у складі Ради.

Зокрема, про роботу Комісії з питань транскордонного співробітництва розповів перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Він зазначив, що останнє засідання Комісії відбулось у березні 2019 року на території Республіка Польща у м. Ярославі.

«ЛОДА перебуває на постійному зв’язку з головою польської частини зазначеної Комісії Євою Леніарт. Вже обговорили та напрацювали актуальні проблемні питання для внесення їх до порядку денного наступного засідання»,- зазначив Андрій Годик.

Відтак, попередньо засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва  українсько-польської Міжурядової Координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва запланували провести у серпні цього року на території Львівщини.

Серед питань, які Львівська ОДА ініціює для обговорення:

– розбудова прикордонної та підїзної інфраструктури;
– перспективні пункти пропуски: «Нижанковичі – Мальховичі», «Варяж-Усьмеш», «Белз-Будинін», «Мшанець-Бандрув», «Лопушанка – Міхновець» та «Боберка – Смольник», «Адамчуки-Збереже», «Лубня-Волосате»;
–  можливості відновлення перетину у пішому порядку на пункті пропуску «Угринів – Долгобичів»;
– стан реалізації Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 Європейського Інструменту Сусідства;
– розвиток мережі залізничних сполучень;
– обговорення можливості впровадження електронної черги на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Краківець-Корчова» тощо.

Сьогодні триває робота над проєктом порядку денного засідання.

Довідково:

Українсько-польська Міжурядова Координаційна Рада з питань міжрегіонального співробітництва була створена відповідно до статті 6 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща про міжрегіональне співробітництво від 24.05.1993. Перше засідання Ради відбулась 25.01.1996 під час якої прийнято Статут та сформовано Комісії.

Голова Української частини МКРМС – заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігор Корховий.

Голова Польської частини МКРМС – заступник Державного секретаря Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Бартош Гродецький.

Регулярність проведення засідань – один раз на рік. На даний час проведено п’ятнадцять спільних засідань Ради.

Останнє, п’ятнадцяте, засідання Ради відбулося 21-22 березня 2019 року на  території України (м. Збараж – м. Тернопіль, Тернопільська область).

Наступне, 16-те  засідання має відбутися на території Республіки Польща восени 2021 року.

В рамках Ради утворені 5-ть Комісій:

– Комісія з питань транскордонного співробітництва.

– Комісія з питань просторового планування.

– Комісія з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.

– Комісія з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури.

– Комісія з питань запобігання та протидії правопорушенням під час перетинання українсько-польського державного кордону.