Ухвалено Постанову для підтримки осіб з особливими освітніми потребами

З метою підтримки осіб з особливими освітніми потребами, уряд ухвалив розподіл у 2024 році обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Також внесені зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.

Що це означає?

• корекційно-розвиткові заняття, які проводилися для дітей з ООП протягом останніх трьох місяців будуть оплачені та продовжені;

• громади також матимуть можливість використовувати залишки коштів, що утворилися за останні кілька років.

У державному бюджеті передбачено суму на понад 304 мільйони гривень, яку буде розподілено у два етапи.

У першому етапі Львівська область отримає 18,4 мільйонів гривень, які будуть розподілені між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад пропорційно до кількісних показників осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах та класах закладів дошкільної, загальної середньої освіти станом на 1 січня 2024 року.

Зазначений розподіл забезпечить належний навчальний процес та навчання осіб із особливими освітніми потребами.