«Україна стикнулася з надзвичайно небезпечним захворюванням – спалахом поліомієліту», – Олена Левицька

Офіційно зареєстрованими є два випадки цього захворювання – один на Рівненщині та ще один на Закарпатті.

Про це повідомила регіональна координаторка з питань вакцинальної кампанії проти поліомієліту у Львівській області Олена Левицька.

Вона наголосила, що поліомієліт є надзвичайно небезпечним гострим інфекційним захворюванням, яке уражає центральну нервову систему, спричиняючи паралічі та навіть може призвести до летальних наслідків. Це захворювання передається найчастіше через брудні руки та інфіковану їжу чи воду.

У відповідь на спалах поліомієліту МОЗ України прийняло рішення про впровадження плану реагування на спалах цього небезпечного захворювання. Так, вже з 1 лютого у всіх регіонах України проводяться щеплення інактивованою вакциною проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років. Такі щеплення отримають діти 2016-2021 року народження, які з певних причин пропустили планове введення вакцини проти поліо.

«Станом на сьогоднішній день, за даними електронної системи охорони здоров’я МОЗ України у Львівській області провакциновано 1659 дітей. Одну дозу отримали 950 дітей, а другою дозою вакциновано 709 дітей, що становить 8% по Україні. Такий показник є вкрай низьким, тому я звертаюся до батьків провакцинувати своїх дітей, щоб уберегти їх від цього страшного захворювання. Діти є нашим майбутнім, а їхнє здоров’я є лише в наших руках. Для проведення такого щеплення звертайтеся до ваших сімейних лікарів, які зможуть відповісти на усі ваші запитання та щепити вашу дитину від поліо. Пам’ятайте, ліків від цього захворювання не існує, а єдиним способом уберегтися від цього захворювання є щеплення», – наголосила Олена Левицька.