Стосовно дій російських окупантів біля острова Зміїний. У третій війни, 26 лютого, надійшла інформація, що на о. Зміїний є поранені та загиблі. До острова направили цивільне судно МПРС «Сапфір», для допомоги. 

Разом з екіпажем погодились вийти отці Василь Вирозуб, Олександр Чоков та їх помічники. Але їх незаконно захопили росіяни. Незаконне захоплення цивільного судна, що не здійснювали жодного військового завдання, є порушення правил і звичаїв війни, міжнародного гуманітарного права.

«Вимагаємо від РФ негайного звільнення незаконно захоплених громадян України. Звертаємось до світової спільноти, до вірян усіх церков з проханням вжити усіх можливих заходів впливу на РФ задля повернення наших громадян», – звернулись у Військово-морських Силах ЗСУ.

Щодо морських піхотинців та прикордонників, яких взяли в полон російські окупанти на острові Зміїний. Повідомили, що на щастя, вони живі.

«Ми дуже раді дізнатися про те, що наші побратими живі і з ними все добре! Але російська пропаганда намагається розкрутити новину про те, що начебто влада України «забула», «поховала» своїх підлеглих. При цьому морпіхи сміливо двічі відбили напади російських окупантів. Через брак БК вони не змогли продовжити захист острову. Своєю чергою, окупанти «забули» повідомити про те, що вони повністю розтрощили інфраструктуру острову: маяк, вишки, антени тощо. Відповідно зв’язок зі Зміїним був перерваний. Багаторазові спроби зв’язатися з особовим складом та дізнатися про його долю були марними. А постійні обстріли з боку бойових кораблів та авіації РФ не дозволили доправити підмогу за морськими піхотинцями. Підсумовуючи сказане, хочемо додати, ворог вкотре продемонстрував свою сутність. І знов довів, що віри та правди в його діях і словах немає», – наголосили у ВМС Збройних Сил.

Як повідомили у ВМС, своїх побратимів вони чекають з нетерпінням і всією душею.