З 25 листопада стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти гендерно зумовленого насильства». Як зазначили організатори, ця тема на часі й потребує якісного розв’язання проблеми насильства, зокрема у сім’ях. Традиційно у перший день початку акції будівлю Львівської облдержадміністрації підсвітили символічним помаранчевим кольором.

В межах заходу відбувся пресбрифінг. Спікерами стали: заступник голови ЛОДА Віталій Загайний, заступник управління превентивної діяльності – начальник відділу дільничних офіцерів поліції ГУНП у Львівській області Роман Гранківський, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало, а також ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута.

«Можна прикинутися, що проблеми насильства у суспільстві не існує, але насправді, усі ми розуміємо, що зараз ця тема вкрай важлива. Сьогоднішня акція дає змогу мобілізувати усіх причетних до проблеми, щоб в результаті знайти ті шляхи, які допоможуть одне одному її вирішити. Це стосується як громадських організацій, вищих навчальних закладів, Національної поліції, так і департаменту соціального захисту Львівської облдержадміністрації. Головне у цій справі – не залишатись осторонь», – відзначив Віталій Загайний.

Нагадаємо, що акція «16 днів проти насильства» триватиме до 10 грудня. Упродовж цього часу по всій Україні заплановані чимало тематичних заходів.

«Кожного року ми закликаємо наших громадян не бути байдужими. Навпаки, віримо, що такі акції змусять людей більше співчувати та співпереживати жертвам домашнього чи будь-якого іншого насильства. Адже ці люди серед нас – це наші сусіди, наші близькі чи просто знайомі. Саме шляхом емоційної підтримки суспільство навчиться діяти більш практично. Звісно, хочеться, щоб днів, присвячених протидії насильству було набагато більше ніж 16, до прикладу – усі 365», – сказала Марта Чумало.

Довідково:

Львівська область отримала майже 18,5 млн грн на створення мережі служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, завдяки якій громади можуть створити та покращити діяльність спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбати автомобілі для мобільних бригад при притулках. В області кошти субвенції отримали три громади (Моршинська, Дрогобицька, Новороздільська). Окрім цього фінансовий ресурс скерували для придбання автомобіля та доукомплектування двох соціальних закладів в області.