“Вакцинація продовжує загальну тривалість життя”, – Мар’яна Служинська

Протягом останнього століття тривалість життя людей збільшилась на 30 років. Цьому ми завдячуємо вакцинації, яка й допомогла продовжити загальну тривалість життя людей.

Сьогодні світова громадськість відзначає День інсульту. Саме він є однією із причин смертності серед групи серцево-судинних захворювань. Кожної хвилини в світі помирає від 4 до 6 людей від інсульту. Про це важливо говорити сьогодні, адже люди, які мають хронічні захворювання серцево-судинної системи та злоякісні утвори, а також цукровий діабет, хронічні захворювання органів дихання підлягають в першу чергу вакцинації.

«Є доведені факти, дослідження, які проводилися в США, Ізраїлі, країнах Західної Європи: люди, які вакциновані – в 10-ть разів рідше хворіють на коронавірусну хворобу, а якщо вони вакциновані, проте захворіли – смертність від коронавірусної хвороби в них є набагато рідше, приблизно в 10-15 разів. Тобто це є основним аргументом того, що вакцинацію потрібно продовжувати та активізувати», – розповіла директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я, експертка з медичної статистики та комунікації департаменту охорони здоров’я ЛОДА Мар’яна Служинська.

Діти, які підлягають вакцинації повинні пройти рутинне щеплення – тоді вони зможуть бути допущені до вакцинації, за винятком тих дітей, які мають прямі покази до вакцинації.

«Вакцинація корисна тим, що в людини виробляється імунітет до певної інфекції. Коли людина контактує з невеликою кількістю вірусу або мікроорганізму, в неї виробляються антитіла, і вона не хворіє цієї хворобою, а якщо хворіє, то перебіг хвороби є набагато легший. Це стосується всіх вакцино-контрольованих інфекцій» – зазначила Мар’яна Служинська.

Також вона додала, що аналіз даних, стосовно демографічної ситуації в Львівській області, показав, що впродовж 5-ти років загальна смертність збільшилась більш, ніж на 16 %, а природній приріст населення зменшився від 2-ох проміле до  7-ми.