k2FtbBdWr1

Відбулась зустріч з представниками фінансових установ щодо підтримки сільгоспвиробників

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів робочу зустріч з представниками банківських установ, кредитних спілок та лізингових компаній Львівщини.

 Серед розглянутих питань –  забезпечення виконання заходів державних та обласної програм, залучення кредитних ресурсів в аграрний сектор економіки Львівщини та придбання техніки і обладнання у фінансовий лізинг.«Сьогоднішня наша зустріч – це можливість підтримати наших сільськогосподарських виробників, в першу чергу дрібних фермерських господарств, які тільки розвиваються або започатковують свій аграрний бізнес, опираючись на державний і обласний бюджет і ми бачимо величезний потенціал саме у якісній взаємодії фермерів з фінансовими установами», – зазначив заступник голови.

Заступник директора-начальник управління стратегічного планування, підприємництва та фінансового забезпечення департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко наголосила, що цього року внесли зміни до державних програм підтримки, зокрема щодо здешевлення відсотків за залученими кредитами. Знято питання виробничих витрат і всі відсотки за короткостроковими кредитами, які залучені на поповнення обігових коштів, підлягають відшкодуванню, а середньострокові кредити як на повернення обігових коштів, так і на капітальні видатки.

«Другим моментом внесених змін спрощено механізм подачі документів до уповноважених банків та знято умови надання фінансової підтримки на конкурсних засадах. Також суттєво розширено коло суб’єктів господарювання, які мають право скористатись державною програмою»,-  розповіла Людмила Гончаренко.

Так відшкодування відсотків за залученими кредитами можуть одержати сільськогосподарські виробники, переробні підприємства і підприємства, які здійснюють обслуговування сільгоспвиробників.

В межах зустрічі обговорили механізми покращення інформування сільгоспвиробників про фінансові інструменти підтримки, а також пропозиції змін до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.