Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації застерігає!

Як уникнути отруєння грибами.

➖Відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Замініть їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю.
➖Не купуйте гриби на стихійних ринках.
➖Уважно оглядайте гриби. Якщо у вас виникають найменші сумніви – відмовтеся від споживання грибів.
➖Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими.
➖Не беріть занадто молоді чи старі гриби. Їх легко переплутати з отруйними.
➖Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій. Гриби вбирають в себе отруйні речовини, в тому числі важкі метали.
➖Не збирайте гриби в посушливу погоду. У цей час гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів
➖Ніколи не куштуйте сирі гриби.
➖Вдома ще раз ретельно перевірте гриби. Усі сумнівні слід викинути.
➖Готуйте гриби протягом першої доби після збирання.
➖Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин.
➖Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.