Внесли зміни до обласної Комплексної програми підвищення енергоефективності

Сьогодні рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили зміни до Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки.

Рішення про перерозподіл коштів прийняли щодо фінансового ресурсу передбаченого на цей рік.

Так, зменшили видатки передбачені на відшкодування відсотків за кредитами, отриманими ОСББ. Загальна сума на 2021 рік складатиме 1 600 тис гривень. Зазначимо, що станом на сьогодні 8 ОСББ області відшкодували 719,01 тис грн, до кінця року запланували використати кошти в повному обсязі.

Зменшили видатки і на відшкодування тіла кредиту на встановлення альтернативних джерел енергії. Загальна сума на 2021 рік складає 200 тис гривень. На сьогодні 4 мешканцям області з обласного бюджету відшкодували 111,2 тис. грн. за отриманими кредитами.

Натомість на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження збільшили видатки на 50 тис гривень. Загальний обсяг коштів на 2021 рік – 11 050 тис. гривень. На сьогодні понад 900 мешканців області з обласного бюджету отримали відшкодування в сумі 6 721,9 тис. грн. за отриманими кредитами.

Також для підвищення енергоефективності КЗ ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» обсяг видатків збільшили на 1 150 тис грн. Загальний обсяг фінансування складатиме 11 610 тис гривень.

Додамо, що в межах Програми на відшкодування частини вартості обладнання фізичним особам на відновлювану енергетику передбачено 1 000 тис грн. Взяли участь 28 учасників, яким відшкодували 463,8 тис грн, на розгляді 24 заявки на суму 393,7 тис гривень.

Нагадаємо, що департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства провів навчальний семінар щодо механізмів обласної програми підвищення енергоефективності в Дрогобицькій районній державній адміністрації, в якому взяло участь понад 60 учасників (представники ОТГ, бюджетних установ, банків, ОСББ). Також заплановані семінари в Яворівському, Стрийському, Самбірському та Червоноградському районах.