Володимир Зеленський: За два роки в межах програми «Велике будівництво» оновлено й побудовано понад 40% основної мережі доріг України

Завдяки Національній програмі «Велике будівництво» за два роки в Україні вдалося оновити й побудувати понад 14 тис. км автомобільних доріг. Наступного року програма розшириться проектами модернізації міжнародних пунктів пропуску. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Велике будівництво: дороги і мости».

Як зауважив Глава держави, попри те що Конституція України гарантує свободу пересування, це право в нашій країні роками обмежувалося розбитими шляхами та зруйнованими мостами.

За словами Президента, попри скепсис деяких людей, з яким зустріли програму «Велике будівництво» (мовляв, не вистачить людей, фінансування й будівельних матеріалів), у 2020 році завдяки їй було оновлено або побудовано понад 6,5 тис. км автошляхів, а цьогоріч – понад 7 тис. км доріг різного значення.

Володимир Зеленський зауважив, що влада перестала мислити категоріями одного бюджетного року, змінила підхід до державних інвестицій, закупівель та ціноутворення, об’єднала різні команди та органи навколо довгострокових цілей, змогла залучити державні й міжнародні кошти, підвищити якість і навіть знизити вартість будівництва одного кілометра доріг.

«І результат – майже 14 тисяч кілометрів доріг за два роки програми «Велике будівництво». Оновлено й побудовано – те, що ми сьогодні бачимо згідно зі статистикою, – понад 40% основної мережі доріг України, які з’єднують великі та маленькі міста, всі важливі українські регіони», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що найвищу оцінку роботі влади дають результати соціологічних опитувань: кожен третій громадянин вважає будівництво доріг одним із найголовніших досягнень України у 2021 році, а позитивні зміни в інфраструктурі відзначають понад 60% громадян.

«Висновок один: «Велике будівництво» має тривати й ставати ще більшим. Мова, зокрема, і про розвиток прикордонної інфраструктури. Тут уже зроблено чимало, а у 2022 році в межах програми розпочнеться модернізація міжнародних пунктів пропуску. Ми створимо комфортну інфраструктуру як для людей, так і для бізнесу, для наших громадян і гостей України – збільшимо пропускну спроможність завдяки електронній черзі. Тобто сучасній інфраструктурі», – розповів Глава держави.