k2FtbBdWr1

Виробники соціально значущих продовольчих товарів можуть закупити природний газ з обмеженою націнкою

Учора Кабінет Міністрів ухвалив Постанову «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість». 

Постанова врегульовує питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах.

Отож, за алгоритмом допуску до закупівлі природного газу власного видобутку для виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість необхідно:

1. Бути включеним в перелік суб’єктів господарювання, затверджений наказомМінагрополітики від 05.01.2022 року № 3, що формується з врахуванням даних з ЄДР щодо виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41).

2. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міністерством енергетики.

3. Отримати відповідь за результатами розгляду заявки комітетом з нагляду для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу, а саме споживання виключно для виробництва товарів – борошна пшеничного, молока пастеризованого, хліба житньо-пшеничного, яєць курячих, птиці (тушка куряча) і олії соняшникової).

4. Після отримання позитивної відповіді від комітету з нагляду, вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі природного газу.

На період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 р. для задоволення потреб суб’єктів господарювання – виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість встановлено граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24%, а торговельну надбавку за постачання природного газу власного видобутку – на рівні не вище 1%.

«Мінагрополітики постійно оновлює та актуалізує інформацію щодо переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Інформація актуалізується за поданням профільних асоціацій виробників та/або подання обласних державних адміністрацій. У разі необхідності включення суб’єкта господарювання до вказаного переліку, виробники подають звернення до профільних асоціацій та/або до Департаменту агропромислового розвитку та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Також за Наказом Мінагрополітики від 5 січня 2022 року «Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість» затверджено перелік підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значущість. До них відносять пшеничне борошно, пастеризоване молоко, житньо-пшеничний хліб, яйця, птиця (тушка куряча)  та соняшникова олія.