У рамках співпраці з НСЗУ Національна служба здоров’я України Мінветеранів роз’яснює ветеранам і ветеранкам, як за Програмою медичних гарантій отримати психіатричну підтримку, консультації необхідних лікарів-спеціалістів, безоплатні або з частковою доплатою ліки при розладах психіки та поведінки, а також амбулаторне і стаціонарне лікування.

🔹Якщо ви відчуваєте, що вам необхідна допомога, перш за все зверніться до сімейного лікаря, який працює в закладі з договором на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Сімейні лікарі, терапевти й педіатри цих закладів пройшли курс від Академії НСЗУ «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».

🔹Лікар первинної медичної допомоги може надати першу психологічну допомогу, виявить психічні і неврологічні розлади, направить на лабораторні та інструментальні дослідження, призначить лікування під контролем сімейного лікаря та забезпечить психологічну підтримку членів родини.

🔹За потреби лікар первинної медичної допомоги направить до психіатра. Або можна напряму звернутися до психіатра у закладі, який має договір на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Направлення до психіатра – не обов’язкове.

🔹Пацієнт може отримувати психіатричну допомогу вдома, якщо розлад некритичний. Така підтримка передбачена пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Щоб скористатися послугами, потрібне електронне направлення в сімейного лікаря або психіатра.

➡Докладніше про це можна дізнатися за посиланням https://nszu.gov.ua/…/dlya-yakih-paciyentiv-pracyuyut….

🔹Також Програма медичних гарантій покриває стаціонарне лікування людей із психіатричними розладами.

➡Детальніше про ці послуги читайте тут: https://nszu.gov.ua/…/shcho-potribno-znati-pro….

🔹Знайти сімейного лікаря, який надає ментальну підтримку, а також заклад для психіатричної допомоги можна за допомогою інформаційного дашборду за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. У полі фільтрів оберіть область та необхідну групу послуг або у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.