Якщо ви загубили чи знайшли дитину, яка загубилася: як діяти?

До уваги рекомендації, як діяти батькам і перехожим у подібних ситуаціях.

Якщо дитина зникла у вас:

1. Першочергово треба повідомити про зникнення дитини Національну поліцію за номером 102. Правило «трьох днів» у цьому разі не діє .

2. Надати працівникам поліції фото дитини й наступну інформацію: де і за яких обставин вона зникла, у що була одягнена, улюблені місця, список друзів та їхні контакти, мобільний телефон дитини (за можливості доступ до сторінок у соцмережах).

3. Запитати у перехожих, чи бачили вони дитину, описати за прикметами.

4. Якщо Ви у торговельному центрі, на вокзалі, дати оголошення у гучномовець.

Якщо ви є перехожим, який помітив дитину (саму або у супроводі підозрілих осіб):

1. Підійти до дитини на відстань 1 метра. Не торкатися її. Представитися. Запитати ім’я, спитати, дитина сама чи рідні десь поруч.

2. Залишатися на тому місці, де знайшли дитину (або поруч на випадок, якщо батьки знайдуться).

3. Повідомити Національну поліцію.

4. Не передавати дитину іншим перехожим до приїзду поліції.

Рекомендації батькам, щоб дитина не загубилася.

1. Для дітей молодшого віку:

– вкласти у кишеню записку з Вашим номером телефону;

– підписати нашивки на одязі, рюкзак/сумку;

– придбати пошуковий трекер (маячок) або смартгодинник з геолокацією.

2. Для дітей старшого віку:

– проконтролювати, щоб дитина вивчила номер мобільного, прізвище та імена батьків, свою адресу, й озвучувала їх виключно у разі потреби;

– знала екстрені номери телефонів Національної поліції, ДСНС, швидкої;

– провести бесіду, як поводитися у натовпі, та дати чіткі інструкції, як діяти, якщо загубився;

– у торговельних центрах, де є скупчення людей, попередньо узгодити місце зустрічі на випадок критичної ситуації;

– перевірити, щоб геолокація у телефоні була ввімкнена.

Загальні поради батькам:

1. Одягайте дитину яскраво.

2. Тримайте при собі свіже фото.

3. Поясніть, що звертатися за допомогою варто не до всіх. Це можуть бути люди у формі, продавці, мами з дітьми.

4. Навчіть дітей не йти нікуди з незнайомцями. Просити викликати поліцію або батьків на місце. Якщо дитину кудись тягнуть або наполегливо вмовлять піти, навчити голосно кричати та привертати увагу.

Небайдужість, увага та допомога дорослих – ключ до щасливого життя дітей.