Євросоюз виділяє Україні понад 4,6 млн євро на проєкти у сфері охорони здоров’я в рамках програми «EU4Health»

Після підписання угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі «EU4Health», Міністерство охорони здоров’я подало заявки на участь у 9 проєктах.

Європейська комісія схвалила участь України в них та підтвердила понад 4,6 мільйона євро загального фінансування на їх реалізацію.

Йдеться, зокрема, про такі проєкти:

☛ Профілактика серцево-судинних захворювань та діабету.

☛ Профілактика і моніторинг онкологічних та інших неінфекційних захворювань.

☛ Посилення інфекційного контролю у лікарнях та серед медичних працівників.

☛ Покращення діагностики рідкісних захворювань та обмін досвідом у їх лікуванні між країнами ЄС.

☛ Навчання фахівців з контролю за лікарськими засобами та медичними виробами стандартам ЄС, а також новітнім методам лікування й оцінки медичних технологій.

☛ Впровадження європейської системи оцінки безпеки крові, тканин та клітин людини.

☛ Інтеграція української системи електронного здоровʼя до єдиної електронної системи охорони здоровʼя ЄС.

☛ Взаємодія між країнами ЄС для спільного формування пріоритетів, цілей та заходів для покращення глобального здоровʼя громадян ЄС.

☛ Посилення системи реагування на транскордонні загрози та епіднагляд за ними.

Наразі триває підготовка до підписання грантових угод між країнами-учасницями та Європейською комісією, старт проєктів запланований на кінець цього року — початок наступного, а середня тривалість реалізації цих проєктів — 2-4 роки.

Від України 5 проєктів реалізовуватиме Центр громадського здоров’я МОЗ України, ще 4 — Охматдит, Український центр трансплант-координації, ДП «Електронне здоров’я» та Державний експертний центр МОЗ України.

Детальніше на нашому сайті: https://bit.ly/3JZuYFb