k2FtbBdWr1

Захищені від Covid -19: історія геофізика

Юрій Отруба, 35 років, науковий співробітник відділу геології та геофізики Національного антарктичного наукового центру. 25 серпня щепився другою дозою вакцини Moderna у центрі масової вакцинації.

«Від самого початку пандемія руйнувала усі мої плани. Спершу нашій експедиції довелося оперативно змінювати дату вильоту до Антарктиди. Та дістатися місця призначення ми тоді так і не змогли.
А відтак повернулися до Києва, відбули карантин і запланували новий маршрут — наші представництва в інших державах домовлялися, аби нас пустили.
Та навіть коли ризик не потрапити на борт літака минув, лишався інший, не менш сильний страх — захворіти на ковід. Ми сильно переживали, весь час носили маски, обробляли руки антисептиками — не зрозуміло було, наскільки ця хвороба інтенсивно розвивається, що буде далі, якщо ми захворіємо у чужій країні.
В Антарктиді ми провели рік практично без контактів з іншими людьми. Всі дотримувалися карантинних норм — аби потрапити на станцію, потрібно було відбути 14 днів ізоляції. Такий аскетичний режим нас урятував — всі повернулися здорові. Втім, ми все одно переживали за близьких, які залишилися в Україні.
По поверненні, після усіх пережитих тривог, я одразу почав шукати можливість вакцинуватися — і за першої ж нагоди зробив щеплення у Міжнародному виставковому центрі.
Мав на це вагомі причини. Після річного перебування в Антарктиді наш імунітет був на нулі. Коли ми приїжджаємо туди, то майже ні з ким не контактуємо, тож імунітет нічим не стимулюється і, відтак, пригнічується. Після повернення багато хто стикається із застудними захворюваннями.
Я хотів уникнути ковіду, який міг легше підхопити, або ускладнень від нього, якщо таки захворію. До того ж хочу і далі їздити в Антарктиду, аби продовжувати наукову діяльність, а для цього потрібно було вакцинуватися».
Вакцинуйтеся, щоб працювати на улюбленій роботі без обмежень!
Захищенні – спецпроєкт The Ukrainians.