Затверджено порядок надання субвенції з держбюджету на розвиток мережі ЦНАП

Кабінетом міністрів України затверджено порядок надання субвенції з держбюджету на розвиток мережі ЦНАП.

Відтак, головним розпорядником коштів є Міністерство цифрової трансформації України. Субвенція надається за такими  напрямами:

1) будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт будівель та приміщень для розміщення центрів надання адміністративних послуг, у тому числі завершення розпочатих у попередніх бюджетних періодах робіт з будівництва;

2) облаштування будівель та приміщень, де розміщений центр, а також забезпечення центрів (включаючи їх територіальні підрозділи і віддалені робочі місця) обладнанням, зокрема обладнанням для видачі паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів, технічними та програмними засобами, електронними системами документообігу та інформаційної взаємодії.

Клопотання для отримання субвенції та матеріали подаються до Мінцифри виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, військово-цивільними адміністраціями.

Прийняття клопотань та матеріалів буде тривати з 25.03.2021 по 07.05.2021. Вони приймаються в паперовій формі за адресою: Міністерство цифрової трансформації України, вул. Ділова, 24, м. Київ, 03150, а також в електронній формі з використанням електронного підпису, який базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа (кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису), на офіційну скриньку Мінцифри: hello@thedigital.gov.ua (для більш оперативного опрацювання клопотань та матеріалів просимо одночасно надсилати їх електронні копії на електронну адресу: balabko@thedigital.gov.ua).

Із зазначеною Постановою, в якій наведені порядок та умови надання субвенції, можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/prozatverdzhennya-poryadku-ta-umo-a249.

Для спрощення підготовки громадами клопотань та матеріалів представниками Мінцифри розроблено зразок оформлення клопотання (що додається), який спрощує підготовку та опрацювання відповідних клопотань.

Також, Міністерством цифрової трансформації України було проведено вебінар на тему: «ЦНАП: порядок та умови надання субвенції для розвитку мережі». Ознайомитись із записом вебінару можна за посиланням.

Отримати більш детальну інформацію, а також допомогу в підготовці пакету документів можна у секторі координації роботи з питань надання адміністративних послуг департаменту економічної політики облдержадміністрації (моб. тел. 067 58 488 54 Галина Олегівна Тупісь, завідувач сектору, моб. тел. 098 92 30 922 Ірина Ігорівна Коваль, головний спеціаліст сектору).

Довідково:

29 листопада 2020 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються у електронній формі”, яким внесено суттєві зміни в організацію надання адміністративних послуг.

Так, зокрема центри надання адміністративних послуг утворюються:

• Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією;
  • міською, селищною, сільською радою.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону встановлено завдання утворити центри надання адміністративних послуг органам місцевого самоврядування:

1. до 01 січня 2022 року – населених пунктів, які станом на 01 січня 2020 року були адміністративними центрами районів.
  2. до 01 січня 2023 року – населених пунктів, що представляють інтереси територіальних громад з населенням понад 10 тис. мешканців;
  3. до 01 січня 2024 року – населених пунктів, що представляють інтереси територіальних громад з населенням менше 10 тис. мешканців.