k2FtbBdWr1

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

У межах проєкту «Почуй лікаря» експерт департаменту охорони здоров’я з клінічної онкології Ігор Ковальчук розповів про важливість вчасного звернення жінками по медичну допомогу у разі виявлення утворень у грудях.

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки.

Дуже важливо виявляти цю хворобу на ранніх стадіях, коли лікування є значно дешевшим і менш проблемним. Вражає те, що жінки тривалий час не звертаються по медичну допомогу, знаючи про наявність у себе в грудях пухлин. В таких випадках лікування може тривати 3-4 місяці.

Обстежитися і здати всі необхідні аналізи можна у нашому Львівському регіональному онкологічному центрі.  Спочатку пацієнтки проходять мамографію, після чого їх скеровують на пункцію та встановлюють точний діагноз», – зазначив Ігор Ковальчук.

«Кожна жінка хоча би раз на тиждень повинна самостійно пропальпувати грудні залози, оглянути, чи немає ніяких змін. При найменших сумнівах необхідно обстежитися», – додав експерт.

Він також наголосив, що особливо пильними до себе повинну бути жінки віком після 45 років

Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» реалізується шляхом поширення інформації про профілактику захворювань. У межах проєкту волонтери (переважно, студенти-медики) знайомитимуть учнів 9-10-х класів з основними заходами профілактики проблем зі здоров’ям та пропагування здорового способу життя. До участі у проєкті залучені і експерти департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.