Нові карантинні умови з 22 листопада: що зміниться для мешканців Львівщини

15 листопада відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, на якому члени комісіїприйняли рішення про  відновлення з 22 листопада відвідування закладів освіти здобувачами освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти та вищих навчальних закладів за умови наявності у всіх працівників закладу освіти сертифікату про повну вакцинацію, або негативного ПЛР- тесту, або довідки про одужання від ковіду. Окрім того, з 22 листопада лише за наявності зазначених документів мешканці області зможуть користуватися громадським транспортом.

Як розповів сьогодні на брифінгу щодо епідситуації в області заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, дякуючи першочергово медикам та свідомим мешканцям області, які вакцинувалися, можна констатувати зниження кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої» до осіб з ковідом або підозрою на ковід. Проте, епідситуація на разі не дозволяє послаблювати карантинні обмеження.

«Ми чітко бачимо і розуміємо, що будь-які  заходи, спрямовані на посилення боротьби з коронавірусною інфекцією, дуже негативно впливають на економіку та на всі сфери нашої життєдіяльності. Проте, такі заходи станом на сьогодні є необхідними, адже людське життя і здоров’я є – важливіші понад усе.

Враховуючи, що маємо певну тенденцію до спаду кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої», ми прийняли рішення про те, що з 22 листопада запрацюють всі заклади освіти – дитячі садки, школи, ліцеї, заклади профтехосвіти, ВНЗ по всій території Львівської області. Але невакциновані працівники будуть відсторонені від роботи, а, отже, не матимуть можливості надавати освітні послуги у закладах освіти всіх форм власності», – зазначив Іван Собко.

Він також додав, що нові правила перевезення пасажирів громадським транспортом, які почнуть діяти також з понеділка, 22 листопада, передбачають, що їздити у транспорті міського, міжміського (внутрішньообласного) сполучення зможуть лише пасажири, які мають сертифікат про отримання однієї або двох доз вакцини від ковіду, або негативний ПЛР- чи експрес-тест, або довідку про одужання.

«Це черговий стимулюючий захід, щоби зберегти життя і здоров’я мешканців області. Окрім того, в міських і міжміських маршрутах, тобто, на всіх маршрутах у всіх напрямках перевезень, працюватимуть мобільні групи, і буде суворо заборонено користуватися маршрутним транспортом пасажирам без визначених документів.

«Ми переконані, що на Львівщині живуть високоосвічені люди, які перш за все дбають не про те, щоб отримати ковід-сертифікат, а про своє здоров’я, здоров’я своїх близьких і рідних. Вкотре закликаємо – вакцинуйтеся! Не нехтуйте своїм здоров’ям! Влада створила всі можливості аби обрати і вакцину, і той чи інший пункт чи центр вакцинації», – наголосив Іван Собко.

Детальніше про нові правила перевезення пасажирів з 22 листопада –за посиланням.

Також, як проінформував директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, епідситуація в області поступово стабілізується і за умови строгого дотримання карантинних обмежень та вакцинації, Львівщина вже до двох тижнів може вийти з «червоної» зони.

«Першочергово для нас є важливим показник, який відображає заповненість ліжкової мережі. І протягом останніх кількох днів динаміка госпіталізацій знизилася. Проте, ми також відзначаємо той факт, що ця динаміка на сьогодні не є достатньо швидкою. Це пов’язано з тим, що у пацієнтів, які хворіли під час цієї хвилі захворюваності, спостерігають  важчий перебіг хвороби, ніж у пацієнтів, які хворіли під час попередніх хвиль», – зазначив Орест Чемерис.