k2FtbBdWr1

200 млн євро на оновлення громадського транспорту отримає Україна у межах міжнародного проєкту

У межах реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ» Україна отримає 200 млн євро на оновлення громадського транспорту. 

На даний час в Україні реалізовують проєкти із розвитку міського громадського транспорту, які фінансуються за рахунок кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій. За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України І»  уклали контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів  для міст – учасників проєкту.

«Ми бачимо підвищений інтерес місцевих громад до участі у таких проектах і пропонуємо їм подальше розширення інструментарію для розвитку міської мобільності. Вкладаючи гроші в розвиток громадського транспорту та його інфраструктури ми стимулюємо економічний розвиток нашої країни, створюючи нові робочі місця на машинобудівних підприємствах, а також забезпечуємо розвиток екологічно чистого вітчизняного громадського транспорту. Це є гарна можливість для міської влади підвищити якість життя для громадян», – зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

18 листопада 2021 року у Верховній Раді зареєстровали Проєкт Закону про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ». У межах даної угоди передбачено надання Україні позики у розмірі 200 млн євро. Дані кошти спрямують на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Окрім того, у межах реалізації проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя. Кошти  для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту  розподілять серед міст України, які стали учасниками даного проекту, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

«Прийняття Закону про ратифікацію даної Фінансової угоди є досить важливим кроком, що надасть Україні правові підстави для подальшої реалізації проекту. Якщо Закон буде прийнято до кінця 2021 року, то з наступного року ми очікуємо на підписання перших контрактів на поставку нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України», – повідомив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Проект «Міський громадський транспорт України ІІ» є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проекту «Міський громадський транспорт України І», який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.

Довідково:

Детальніше з Проектом Закону про ратифікацію Фінансової угоди “Міський громадський транспорт України ІІ” можна ознайомитися за посиланням.