k2FtbBdWr1

5 травня – Міжнародний день легеневої гіпертензії

_1620202698_613x321_3_0_nw

Міжнародний день легеневої гіпертензії в Україні, як і в усьому світі, відзначають 5 травня. Дата обрана не випадково, адже у цей день в Іспанії від легеневої гіпертензії внаслідок токсичної ріпакової олії померла перша дитина. Випадок трапився понад 30 років тому.

Вперше ж Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначили 5 травня 2012 року у Мадриді.

Легенева гіпертензія – це рідкісне невиліковне смертельне захворювання, яке призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному лікуванні – до трансплантації серця, легень чи комплексу серце-легені. Вартість лікування сягає від десятків до сотень  тисяч гривень щомісячно.

Особливістю захворювання є неспецифічні симптоми: задишка, втома, запаморочення та втрата свідомості, біль у грудній клітці, посиніння губ, пальців рук та ніг. Симптоми схожі до COVID-19 та інших захворювань.

Від вчасної діагностики залежать прогнози і вартість лікування. У іншому випадку захворювання швидко прогресує і пацієнтам необхідно робити трансплантацію. Трансплантацію комплексу серце-легені в Україні не проводять.

Завдяки активностям спрямованим на підвищення обізнаності населення про рідкісне захворювання – легеневу гіпертензію вдається виявляти пацієнтів, які страждають на цю недугу та допомогти їм вчасно розпочати коштовне лікування.

Цьогорічні активності Благодійний фонд «Сестри Даліли», Асоціація легеневої гіпертензії в підтримку пацієнтів із легеневою гіпертензією проходитимуть онлайн, враховуючи реалії пандемії COVID-19.

Детальніше на фейсбук сторінці Асоціації.

Ще більше новин:

На Львівщині зафіксовано 55 нових випадків захворювання на коронавірус
На Львівщині вшанували пам’ять відомої українки, дисидентки Ірини Сеник
Триває робота над розробкою Стратегії смарт-спеціалізації Львівщини
До уваги аграріїв: 1 серпня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди
У Львові стартував 5-й Міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt»
Голова Львівської ОДА привітав працівників радіо, телебачення та зв’язку з нагоди професійного свята