9 червня — Міжнародний день архівів

“…Праця архівістів важка і непомітна – архівіст зберігає, впорядковує та підготовляє цеглини для будинку історичних дослідів – історик будує його…”, – український архівіст Віктор Романовський.
Щорічно, 9 червня, за ініціативи Міжнародної ради архівів відзначається Міжнародний день архівів. Дата була обрана не випадково – саме цього дня у 1948 році під егідою ЮНЕСКО була заснована МРА. Втім, вперше його було відзначено одночасно з 60-річчям організації – у 2008 році. Міжнародна рада архівів – професійна організація світової архівної спільноти, яка сприяє збереженню, розвитку та використанню світової архівної спадщини.

Завдяки архівам та скрупульозній праці архівістів, належно систематизованим та збереженим документам, підтримуються культурні традиції та цінності суспільства, передається інформація від одного покоління іншому. Архіви являються важливими символами державотворення, не втрачаючи при цьому своєї поліфонічності та багатокультурності, перебувають у серці пульсуючого громадського життя. Однак, архіви містять не лише культурну та історичну спадщину, а й важливу генеалогічну інформацію, завдяки якій ми можемо вивчати історію власної родини, пізнавати невідомі віхи в житті наших пращурів. Завдячуючи Міжнародній раді архівів, до складу якої входять і українські архівісти, переконуємось у необхідності архівів не лише для соціально-правової та наукової сфери, але й в цілому для існування та розвитку демократичного суспільства.
З нагоди Міжнародного дня архівів усім, хто причетний до архівної справи, бажаємо творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок та наполегливості у досягненні нових висот!
голова Львівської райдержадміністрації Христина Замула