Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска відвідав із робочим візитом Навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая. У закладі функціонують кілька відділень, зокрема, спеціальна школа, дошкільне відділення та освітньо-соціально-культурний центр.
Днями освітньо-соціально-культурний центр долучився до конкурсу Кращі інклюзивні практики України, що реалізується в рамках програми Active Citizens Ukraine за підтримки British Council Ukraine та вийшов до другого етапу голосування. Підтримати Центр вподобайками можна тут.
Впродвож п’яти років ОКС Центр Святого Миколая активно розвивався. Там функціонує три групи для дітей різного віку.
«За час роботи освітньо-культурного центру ми бачимо дуже позитивні результати. Починали із 27 дітей, зараз їх майже 60. Діти, які навчаються в інших школах, можуть відвідувати центр, коли мають можливість. Діти приходять до нас після основного місця навчання. Тут з ними займаються психолог, логопед, дефектолог та вихователі. Діти соціалізуються, в нас є умови для адаптації, маємо спортивний комплекс, де вони багато займаються фізично. Переважно ці діти перебувають на індивідуальній формі навчання, тому необхідність у такому центрі є. Адже тих десяти чи дванадцяти годин навчання на тиждень є замало. Вони потребують набагато більшої кількісті. Індивідуальна форма навчання також передбачає співпрацю у форматі «педагог – дитина». Тому у ній відсутній елемент соціалізації», – розповіла керівник Навчально-реабілітаційного центру Святого Миколая Наталія Цимбалюк.
Експеримент створення подібних ОСКЦ передбачав перспективу мережі, адже подібний центр можна створити при будь-якому навчальному закладі, особливо якщо школа має значну кількість дітей на інклюзії.
«Діти та батьки мають потребу у такому центрі. Зараз, коли є карантин, їм надзвичайно не вистачає спілкування та тих активностей до яких вони звикли. Цих дітей можна полюбити, звикнути і відчувати. Вони дуже своєрідні, але з ними надзвичайно цікаво працювати і спілкуватись», – розповіла вихователь Центру Богдана Сенишин.
В ОСКЦ навчаються також 9 учнів школи, які можуть після занять перейти до центру і займатись там.
« У нас є хороша співпраця із львівськими школами, ми маємо автобус і збираємо дітей зі Львова та довозимо. Батькам зручно, адже увечері є два рейси: один – до центру міста, інший прямує у віддалені райони. Тому ночувати залишається дуже мало дітей. Із відкриттям центру багато дітей перейшли навчатись у нашу школу, тому контингент дітей зростає з кожним роком, дітям комфортно, вони їдуть сюди із задоволенням», – зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Лукачук.
У планах навчально-реабілітаційного центру відремонтувати та добудувати один із навчальних корпусів, адже до зарахування на наступний рік уже подано майже два десятки заяв. Керівництво закладу також невдовзі розпочне реалізацію проекту зі створення зони відпочинку навколо озера, що є на території закладу. До цього планують долучити партнерів, а сам проект втілюватимуть уже найближчими місяцями.
«Навчально-реабілітаційний центр спеціалізується на навчанні та соціалізації дітей із інтелектуальними порушеннями. Завдяки багатокомпонентному підходу, діти мають шанс на реабілітацію та гідні умови для навчання. Будь-який заклад функціонує, доки в нього вкладають сили і вміння фахівці. Тут дуже сильний колектив, створити який було нелегко, переконаний, що центр запрограмований на розвиток», – підсумував Олег Паска.
Більше про Навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая тут.