Туман – це природне явище, що спостерігається досить часто. Його поява найбільш ймовірна восени, взимку, на початку весни. Найчастіше туман утворюється в низинах, ярах, болотистих місцях, куди стікає холодне, щільне повітря, а природні перешкоди заважають його розсіюванню вітром. Особливо сильний туман утворюється в холодні пори року при тривалому переохолодженні ґрунту, великій вологості.
Якщо дальність видимість становить 500-1000 м, туман вважається слабким, 50-500 м – помірним і менше 50 м – сильним. Сильний туман становить найбільшу небезпеку на перехрестях доріг і залізничних переїздів. В тумані водій не бачить дорожні знаки, гірше помічає світлові сигналізації. У чому небезпека туману? Окрім зниження видимості, туман здатний додати автомобілістам низку труднощів.
По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об’єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде або стоїть зустрічний автомобіль.
По-друге, в тумані спотворюються кольори. До цього явища схильний весь спектр світла крім червоного. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений – жовтим. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, щоб не потрапити в дорожню – транспортну пригоду.
Перед тим як змінити смугу руху або повернутися, подайте звуковий сигнал. Рухаючись у тумані, доцільно включати не далеке, а ближнє світло. Протитуманні фари корисні, якщо вони правильно встановлені і відрегульовані. Світло від них повинне стелитися по дорозі під шаром туману і добре висвітлювати правий край дороги.
Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:
– вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка може з’явитися зненацька;
– під час руху в колоні необхідно збільшити дистанцію між автомобілями до 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях;
– уважно слідкуйте за сигналами автомобілів, що рухаються попереду;
– тримайте скло дверей автомобіля опущеним, щоб краще “чути” дорогу;
– не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;
– при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, для того щоб позначити габарити вашого автомобіля.
Бережіть своє життя та життя своїх близьких! Не ризикуйте!
Будьте уважні та обережні в дорозі!