Сьогодні у Львівській райдержадміністрації відбувся навчально-методичний збір з питань організації виконання заходів цивільного захисту. У ньому взяли участь працівники відділу з питань оборонної роботи та цивільного захисту РДА, а також представники ДСНС та територіальних громад району.

Під час збору було розглянуто ряд важливих питань:

порядок розроблення планів цивільного захисту на особливий період. Учасники збору ознайомилися з актуальними вимогами до розробки цих планів та отримали практичні рекомендації щодо їхнього складання;

– реалізація Закону України 3441-IX від 08.11.2023 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень суб’єктів забезпечення цивільного захисту, вдосконалення законодавства з питань захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організації та проведення евакуації населення, забезпечення охорони життя та здоров’я громадян». Фахівці проаналізували зміни, внесені цим законом, та обговорили шляхи їх практичного впровадження;

– склад та основні завдання сил цивільного захисту. Учасники збору отримали чітке уявлення про структуру та функції сил цивільного захисту, а також про їхні завдання в умовах надзвичайних ситуацій;

– порядок організації, проведення спеціальних об’єктових навчань, тренувань з питань цивільного захисту та штабних тренувань з органами управління цивільного захисту субланок Львівської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області. Були розглянуті методичні аспекти проведення таких навчань та тренувань, а також акцентовано увагу на їхній важливості для підготовки до надзвичайних ситуацій.

За підсумками збору було проведено обговорення, під час якого учасники висловили свої пропозиції та зауваження.

Проведення такого збору стало важливим кроком у посиленні рівня підготовки до надзвичайних ситуацій на території Львівського району загалом.

Очікується, що отримані знання та навички допоможуть фахівцям цивільного захисту ефективно реагувати на будь-які виклики та забезпечити безпеку людей у разі виникнення надзвичайних ситуацій.