Перед вакцинацією у багатьох виникають питання: чи варто робити щеплення під час застуди, як вплине вакцинація на хронічні хвороби або ослаблений імунітет. Це природні запитання, адже кожен хоче бути впевненим у своїй безпеці.

Проте варто пам’ятати: вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку — це захист вашого здоров’я від серйозних хвороб, які можуть уражати легені, серце та нервову систему.

За 6 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 4863 випадки кашлюку — це у 30 разів більше, ніж за той самий період минулого року. Також зафіксовано 21 випадок правця, з яких 5 серед дітей, та один випадок дифтерії.

Вакцинація захищає не лише вас, а й ваших близьких, особливо вразливі групи: немовлят, літніх людей та тих, у кого ослаблений імунітет. Колективний імунітет допомагає зупинити поширення небезпечних інфекцій.

Абсолютні протипоказання до вакцинації — це анафілактична реакція на попередню дозу вакцини та гострі хвороби з температурою вище 38,0 °C. Після одужання можна безпечно зробити щеплення.

Що НЕ є протипоказанням? Застуда без гарячки, грудне вигодовування, ВІЛ-інфекція без симптомів, прорізування зубів у дітей або легкі недуги, як-от отит чи діарея.

Побічні ефекти від щеплень трапляються рідко, швидко минають і не є небезпечними: це може бути біль у місці ін’єкції, набряк або еритема.

❕ Консультація з лікарем допоможе зняти всі сумніви. Розкажіть про свої хронічні хвороби або інші переживання — лікар оцінить стан вашого здоров’я та порадить оптимальний підхід до вакцинації.

Пам’ятайте: ризики від хвороб значно перевищують ризики від щеплень. Краще бути захищеним, ніж ризикувати своїм здоров’ям.

З 1 серпня в Україні триває кампанія додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Усі щеплення за Національним календарем — безоплатні. Для отримання щеплення зверніться до сімейного лікаря або найближчого закладу охорони здоров’я.