Представники ЦВК взяли участь в обговоренні вдосконалення інформаційного забезпечення виборів

Незважаючи на тривалу повномасштабну війну, розпочату російською федерацією, та труднощі й проблеми, що виникли через це, в Україні продовжується процес впровадження реформ. Зокрема, і щодо виборчого законодавства. Вже сьогодні всі відповідальні сторони покроково готуються, щоб якісно, дотримуючись всіх демократичних принципів, забезпечити організацію і проведення майбутніх виборів після припинення чи скасування воєнного стану, відповідно до міжнародних стандартів.

Заступник Голови Центральної виборчої комісії Віталій Плукар та член Комісії Віталій Грень 21 лютого взяли участь у заході, під час якого обговорювалися перспективи вдосконалення виборчого законодавства в частині інформаційного забезпечення виборів та передвиборної агітації. А саме: проєкт Закону про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо вдосконалення регулювання інформаційного забезпечення виборів та здійснення передвиборної агітації (реєстр. № 8310). Цей законопроєкт, окрім іншого, містить і положення, що не увійшли до Закону України “Про медіа”.

До обговорення також долучилися представники Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Всеукраїнської громадської організації “Громадянська мережа “ОПОРА”, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні та інші зацікавлені особи.

Після перемоги наша країна стикнеться з тим, що необхідно буде організувати досить значну кількість виборчих процесів. Тож дуже важливо, що ми вже зараз розпочали широке фахове обговорення таких речей, як інформаційне забезпечення виборів і передвиборна агітація. Щоб уже нові вибори проводилися із вдосконаленим законодавством, новаціями, усуненими прогалинами, які на сьогодні ще, на жаль, існують”, – зазначив у вітальному слові Віталій Плукар.

Водночас ЦВК схвально оцінює активне залучення до обговорення законодавчих пропозицій представників громадянського суспільства і міжнародних партнерів. А також відзначає, що ця співпраця, зокрема, в таких секторальних питаннях, за сучасних реалій свідчить про подальший розвиток демократії в нашій країні.

“Як показує практика, така кооперація приводила до досить позитивних результатів, і завдяки цій співпраці ми сьогодні вже маємо чим пишатися. Сподіваюся, що і в подальшому вона триватиме та буде такою ж результативною”, – наголосив заступник Голови Комісії.

Під час панельних дискусій їх учасники обговорили актуальні питання необхідності змін щодо регулювання інформаційного забезпечення виборів та передвиборної агітації, як невід’ємної частини медійної реформи. Окрім того, акцентувалась увага на міжнародних стандартах та практиках в цьому напрямі. Також було розглянуто зміст ключових положень і новел, що пропонуються зазначеним законопроєктом та експертні висновки до нього.

ЦВК вже надала свої пропозиції, застереження і зауваження відповідному Комітету Верховної Ради України, які можуть стати певним підґрунтям для подальшої дискусії щодо вдосконалення виборчого законодавства у сфері інформаційного забезпечення виборів та передвиборної агітації.

Тож член Комісії Віталій Грень представив напрацьовані Комісією за результатом аналізу цього проєкту Закону в межах її компетенції основні позиції, що стосуються, зокрема, можливості його практичного застосування з точки зору органу адміністрування виборів.

Так, він звернув увагу учасників заходу на питання щодо впровадження норми про оголошення попередження, як способу правого впливу на порушення вимог стосовно передвиборної агітації. Окрім того, член ЦВК закцентував на загальному інформаційному забезпеченні виборчого процесу, яке покладається на виборчі комісії різних рівнів. Також окремо зупинився на питаннях встановлення Комісією переліку друкованих матеріалів передвиборної агітації та притягнення винних у порушенні вимог щодо проведення передвиборної агітації до адміністративної відповідальності.

“Центральна виборча комісія готова долучитися до подальшої роботи над законопроєктом та надати в межах своєї компетенції необхідну та ефективну допомогу”,  – підсумував Віталій Грень.

За матеріалами ЦВК