За словами психологів, підлітковий вік – це показати себе світу. Тому дуже необхідний місток між батьками та дитиною. Часто батьківський авторитет «просідає», коли діти стають підлітками та проявляють пасивну агресію.

Може здаватися, що вони не чують батьків, тому важливо проявити інтерес до дитини та її захоплень. У віці 11-14 років («перехідний вік») у всіх підлітків дуже низький рівень навчальної мотивації, але переважно вони поступово з цими завданнями справляються, оскільки з’являються інші цінності, які можуть навіть йти у розріз з сімейними. Ми нічого не знаємо про підліткову культуру, часом здається, що підліток нічого не хоче, нічим не цікавиться, але коли починаєш спілкуватися і розкривати особистість, дізнаєшся, що дитина веде свій блог, має багато підписників. У цьому парадокс, що батьки не знають, чим живуть їхні діти.

Ми перше в історії людства покоління, у якого дуже великий розрив між поколіннями. Підлітки можуть знати про життя навіть більше, ніж дорослі, оскільки воно складене із технологій. Раніше старше покоління вчило дітей, як розвиватися, яку професію обрати, як будувати кар’єру, тепер заробляти гроші можуть навіть підлітки – лише розкрутивши блог у соцмережах.

Турбота батьків про дитину не має зводитися до заборон, вона має бачити, що ви звичайна людина, з почуттями та сумнівами. До речі, повагу та цікавість підлітків викликає людина, яка ніколи не кричить, спілкується на рівних. Підлітки обожнюють людей, які тримають дистанцію. Для них це важливо. Вони розуміють, що дорослі – це дорослі.