k2FtbBdWr1

Андрій Годик разом із громадськістю вшанував пам’ять українців загиблих у Павлокомі

6 березня делегація із Львівщини, взяла участь у заходах з нагоди 76-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща). Разом із громадськістю вшанували пам’ять загиблих українців перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, а також керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.

Обласні та районні делегації взяли участь у чині панахиди на Меморіалі трагічно загиблим 366 українцям у с. Павлокома, а також поклали квіти та лампадки до Меморіалу.

Опісля відбулось скорботне віче, присутні виконали Державний Гімн України.

«76 років тому тут загинули сотні людей різного віку, статі, матеріального і соціального статусу, серед них були жінки і діти. Але їх об’єднувало одне – вони були українцями. Водночас, ми чітко усвідомлюємо, що Павлокома – це кривавий збірний символ десятків сіл і селищ, де весною 1945 року відбулись криваві розправи над українцями зі сторони колишніх сусідів, з якими мирно пліч-о-пліч проживали десятки років. Саме через те, що сталося в Павлокомі, нам часто буває важко переступити через взаємні образи та історичну пам’ять. Але іншого шляху, як взаємне і всеосяжне примирення, бути не може. Наші країни мали непросту історію взаємовідносин, на сторінках якої були як криваві протистояння, так і спільні союзи, однак розставити всі крапки над «і» в історії повинні історики на підставі історичних досліджень і даних, а не політики з метою отримання політичної вигоди. Я щиро переконаний, що сьогодні на цьому місці ми маємо пам’ятати не про злочин, а про людей, які загинули. І з пам’яттю про минуле будувати спільне майбутнє, доклавши усіх зусиль, щоб подібне більше не повторилося. Вічна пам’ять усім невинно вбитим тут. Слава Україні!», – зазначив Андрій Годик.

Також, в межах заходів провели молебень за Україну та український народ у с. Явірник Руський.

Довідково

Щорічно як в Україні, так i у Польщі українці вшановують пам’ять про невинні жертви у селі Павлокомі поминальними службами. 13 травня 2006 року відбулося урочисте відкриття на греко-католицькому цвинтарі у центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села. У 2018 році меморіал було відреставровано.