k2FtbBdWr1

У Млинах вшанували пам’ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького

6 березня у Польщі відбулись заходи до 76-ї річниці трагедії села Павлокома та 206-ї річниці від дня народження отця Михайла Вербицького. Участь у заходах взяв перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Заходи розпочались на Меморіалі трагічно загиблим 366 українцям у селі Павлокома, де відбувся чин панахиди та покладання квітів і лампадок.

Опісля – скорботне віче.

Також учасники вшанування вирушили у селі Млини, де у церкві Покрови Пречистої Богородиці відбувся молебень, а також покладання квітів до каплиці-пантеону, де похований отець Михайло Вербицький.

Довідково:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз – Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.