k2FtbBdWr1

Андрій Васько про надання першої медичної допомоги в межах проєкту «Почуй лікаря»

Експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько розповідає про послідовність, принципи надання першої медичної допомоги, її міфи, а також про співпрацю з теробороною, навчання для мешканців області та інше.  

Як зазначає керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько, основним принципом надання першої медичної допомоги є безпека того, хто її надає. Перш ніж підійти до потерпілого потрібно оцінити місце події, аби не наразити себе на небезпеку.

“Є дуже багато порад, які є неправдивими та навіть шкідливими. Щоб якісно надати першу медичну допомогу, потрібно пройти відповідні курси. Через відеоролики чи читання, без практики навчитися це робити буде дуже складно”, —  розповідає Андрій Васько.

Він також додає, що бувають випадки, коли домедична допомога може лише зашкодити потерпілому: «Послідовність надання першої меддопомоги така: перевірити дихання, серцебиття. Потім визначаємо наявні пошкодження та вид медичної допомоги. Якщо потерпілий у свідомості, є дихання і серцебиття, тоді можна нічого не робити та чекати на “швидку” допомогу», — пояснює медик.

Також медексперт відповідає на питання:

  • Що робити при нападі епілепсії?
  • Якщо в тіло проник осколок, арматура чи щось інше. Варто самостійно його видаляти?
  • Що треба знати, щоб накласти джгут?
  • Послідовність надання першої допомоги ураженим електричним струмом?
  • Мережа, люди та техніка Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф?
  • Як співпрацюєте, або плануєте співпрацювати з теробороною?
  • Кількість сертифікованих тренінгових центрів першої медичної допомоги?

Переглянути відеоінтерв’ю  можна за посиланням: https://youtu.be/PzG_HUj4PMU

Додамо, в межах проєкту «Почуй лікаря» медичні експерти розповідають про поширені недуги, як їм запобігати та на які симптоми звертати увагу.

Нагадаємо, проєкт є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз’яснення про важливі питання щодо здоров’я медичними експертами та волонтерами-медиками.