k2FtbBdWr1

Базу даних Реєстру виборців поновлюватимуть з врахуванням нового Закону

1 грудня цього року в Україні набрав чинності Закон «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні». А отже, як розповіла начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів, відділи ведення Державного реєстру виборців, які щомісяця здійснюють поновлення бази даних Реєстру, починаючи з 1 січня 2022 року опрацьовуватимуть відомості від уповноважених посадових осіб органів реєстрації з врахуванням новел зазначеного вище Закону.

Зокрема, це стосується даних про виборців, які упродовж попереднього місяця зареєстрували або задекларували місце проживання (перебування) у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, були зняті з реєстрації місця проживання (перебування), задекларованого або зміненого місця проживання (перебування).

«Хочемо додатково зазначити, що на сьогодні кожен виборець може подати до відділів ведення Реєстру заяву щодо визначення виборчої адреси за місцем фактичного проживання, в тому числі через мережу «Інтернет»», – зазначила Зоряна Павлів.

За її словами, вищезазначеним Законом, зокрема, врегулювали процедуру реєстрації місця проживання і запровадили новий, електронний формат реєстрації та зміни місця проживання або перебування в Україні.

Нова онлайн-процедура має назву «декларування місця проживання» і застосовується при реєстрації місця проживання в приватному житлі чи гуртожитках. При цьому в Законі збережена й чинна процедура реєстрації місця проживання, за якою особі для реєстрації місця проживання потрібно особисто відвідати орган реєстрації. Засадничий принцип, передбачений Законом – право особи проживати в житлі, в якому особа має намір зареєструвати чи задекларувати місце свого проживання. Для цього  потрібні документи, що підтверджують право власності (або право користування) на житло, або ж згода власника житла.

Додамо, що нині на Львівщині працює 21 відділ ведення Державного реєстру виборців: 6 – в районних адміністраціях Львівської міської ради, 7 – в районних державних адміністраціях і 8 – в міських радах міст обласного значення (детально за посиланням).