k2FtbBdWr1

Більше 20 обласних програм профінансували майже на 620 мільйонів гривень

У 2021 році на Львівщині реалізують 27 обласних цільових програм, станом на початок серпня цього року триває фінансування заходів в межах 24-х з них. Усього на їх виконання у  2021 році в обласному бюджеті передбачили 1 504 515, 34 млн грн.

Станом на 5 серпня поточного року обласні програми профінансували майже на 620 млн грн (або на 42 %). Про це під час організаційної наради за участю заступників голови Львівської облдержадміністрації та керівників департаментів повідомив заступник директора департаменту економічної політики адміністрації Вадим Табакера.

Щодо стану фінансування,  то найкращі показники у першому кварталі цього року у програм: розвитку лісового господарства – 100 %, «Безпечна Львівщина» – 83%, надання житлових кредитів окремим категорія громадян – 56%, підтримки галузі охорони здоров’я – 55%, сприяння розвитку інформаційного простору– 48%, соціальної підтримки учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні – 43%, розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху – 41%.

Цьогоріч дві обласних програми реалізовуватимуть вперше: щодо підтримки розвитку Пласту, то вже зареєстрована комунальна установа «Львівський обласний пластовий центр», також затвердили штатний розпис і статут. Окрім того, Програма  передбачає створення пластових осередків у всіх районах Львівщини. У межах Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку Львівської області на 2021-2023 роки до 15 вересня триває прийом заявок на участь у конкурсі інноваційних проєктів. Супровід щодо збору заявок та їх подання конкурсній раді здійснює департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації. Детальніше про конкурс – за посиланням.

«Акцентуємо увагу  головних розпорядників коштів на їх ефективному використанні,  ритмічності фінансування, а також наголошуємо, що у разі  необхідності коригування чи змін до обласних цільових програм, обґрунтовані пропозиції мають бути завчасно сформовані та подані профільним заступникам для подальшого погодження з головою Львівської облдержадміністрації та  представлення обласній раді на засіданнях депутатських комісій», – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, реалізація програм здійснюється системно, фактично, найкраще за останні два роки.

«Водночас активізувати необхідно реалізацію інфраструктурної складової обласних програм, переліки об’єктів в межах яких цьогоріч затверджували більше ніж півроку. Натомість відзначаємо якісну роботу по виконанню заходів у межах обласних програм департаменту охорони здоров’я  та департаменту з питань культури, національностей та релігій», – сказав Іван Собко.

Він також додав, що програма розвитку освіти має сезонний характер і найбільш активна фаза її виконання припаде, власне, на вересень-жовтень – на початок навчального року.