k2FtbBdWr1

Борг по непідприємницьких податках не є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку – ДПС

Борг фізичної особи з земельного податку, податку на нерухоме майно, який є ФОП – єдиноподатником, не є підставою для анулювання реєстрації платника ЄП. Про це інформують в Головному управлінні Державної податкової служби України у Львівській області.

Згідно з Податковим кодексом України, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів у разі наявності податкового боргу у розмірі 3060 грн на кожне перше число місяця упродовж двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів. Податкова вимога не надсилається, а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абзац третій п. 59.1 ст. 59 ПКУ). Це 3060 грн.

Наявність у фізичної особи податкового боргу з податків, за якими контролюючий орган визначив податкові зобов’язання такій особі як не суб’єкту господарювання, не є підставою для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп.