k2FtbBdWr1

Чи може недоцільність подальшого використання РРО призвести до штрафів

 Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 1січня 2022 року суб’єкти господарювання,

які здійснюють роздрібний продаж алкогольних напоїв, зобов’язані відображати у фіскальних касових чеках цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).

Відсутність реквізитів марок акцизного податку у фіскальних касових чеках, які формуються РРО та програмними РРО, при продажу алкогольних напоїв призводить до формування не відповідних розрахункових документів, за що до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані фінансові санкції відповідно до вимог п. 1 статті 17 Закону України №265.

Відповідно до протоколу засідання Технічної комісії від 22.12.2021 р. №55 у Державному реєстрі РРО наявна низка моделей РРО, які неспроможні виконувати вимоги Закону №265, тому внесення змін до Державного реєстру РРО наказом ДПС від 28.07.2022 року №489 стало вимушеним рішенням.

Водночас наголошуємо, що внесені наказом №489 зміни до Державного реєстру РРО:

– не змінюють сферу застосування РРО;

– не можуть стати причиною порушення права платника податків використовувати РРО, в межах сфер призначення, підтверджених випробуваннями касової техніки, навіть без врахування додаткового інформування, запровадженого Наказом №489, – як запобіжника від вчинення порушень суб’єктами господарювання прямих норм законодавства;

– не створюють умов для скасування реєстрації РРО, що вже знаходяться в експлуатації;

– не можуть стати причиною для відмови підрозділами ДПС у можливості отримання ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями платникам податків, які використовують РРО, версії програмного забезпечення яких отримали додаткові відмітки після прийняття наказу №489. Проте, у разі забезпечення відображення всіх необхідних реквізитів розрахункових документів, у тому числі і серії та номеру марок акцизного податку, саме по собі використання РРО, щодо яких в Державному реєстрі РРО містяться певні застереження чи примітки, не може стати причиною нарахування штрафних (фінансових) санкцій.