Депутати підтримали законопроєкт про ринок деревини

_1637754582_612x321_3_0_nw

276 депутатів Верховної Ради України підтримали законопроєкт про ринок деревини у першому читанні.

Минулого тижня народні депутати України прийняли за основу законопроєкт «Про ринок деревини» (№ 4197-д).

Його метою є запровадити єдині правила для всіх учасників ринку деревини, спростити доступ до сировини для деревообробників, зробити лісогосподарську та деревообробну галузь прозорою та ще більш прибутковою. Це важливе рішення, адже український ринок деревини вже давно потребує встановлення чітких єдиних правил роботи, де будуть збалансовані інтереси всіх учасників процесу та працюватимуть принципи вільної та добросовісної конкуренції.

Серед новацій, які запроваджує законопроєкт:

• усі операції з деревиною, від моменту її заготівлі до готового продукту, підлягатимуть обов’язковому декларуванню через лісовий портал. На порталі буде вся інформація про лісовпорядкування, лісорубні квитки, учасників та переможців торгів, ціну деревини тощо;
  • продаж деревини та продукції власної переробки лісгоспів  відбуватиметься лише через електронні аукціони;
  • лісгоспи та деревообробники нестимуть відповідальність за невиконання договорів купівлі-продажу деревини у чітко визначеному обсязі, що дозволить боротись з несумлінними покупцями та продавцями;
  • реалізації всіх виробів з деревини на експорт  та виробів з дерева дозволятиметься лише за наявності відповідних сертифікатів про походження, які підтверджують легальність заготівлі сировини, з якої були вироблені відповідні вироби.

А пункт про експорт необробленої деревини – лісу-кругляку, виключено із законопроєкту.

Більше із проєктом закону можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3x6G6IY

Представників харчової галузі запрошують до участі у міжнародному онлайн B2B заході
На Золочівщині готуються до проведення молодіжного фестивалю Василя Вишиваного
У зоні проведення ООС загинув військовий з Львівщини