k2FtbBdWr1

Держоргани і юрособи повинні будуть зареєструватися в Електронному суді

29 червня Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект 7574-д щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

Цей  Закон  робить обов’язковою реєстрацію електронних кабінетів в ЄСІТС для юридичних осіб у разі їх участі в судових процесах, та закріплює «процесуальну відповідальність» за невиконання цього обов’язку для всіх, хто має зареєструватися (а це, крім юросіб, також всі державні і муніципальні органи, адвокати, нотаріуси, виконавці, судові експерти та арбітражні керуючі).

Реєструвати електронні кабінети в ЄСІТС потрібно було і раніше (за виключенням юросіб), та не було відповідальності за невиконання цього обов’язку і відповідно це робили далеко не всі.

Ухвалений Закон стосується державних органів та ОМС, переважної більшості представників юридичних професій, а також всіх юридичних осіб незалежно від форми власності. Спочатку Закон почне діяти в господарському процесі, а згодом і в цивільному та адміністративному.