Держпідтримка 2021: аграріям спрямували виплату коштів за придбання техніки та обладнання

Розпочалось фінансування державної програми «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» за напрямом часткової компенсації (25%) вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

У квітні 2021 року профінансовано сільгоспвиробників, які придбали сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2020 та січні-березні 2021 року. Кошти в сумі 189,4 млн грн (в цілому по Україні) розподілені між уповноваженими банками та перераховані на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників.

На Львівщині фінансову підтримку в сумі 3,4 млн грн отримали 29 виробників за закуплені 35 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

«Щорічно перелік виробників вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, розширюється та поповнюється новими видами с/г техніки та обладнання. Придбання виробниками якісної сільськогосподарської техніки і високотехнологічного обладнання в українських виробників також щороку зростає. Тож отримана державна підтримка у вигляді  компенсації її  вартості через механізм державної підтримки є вагомою підмогою для аграріїв у проведенні польових робіт та ведення прибуткового бізнесу. Але аграрію слід звернути увагу, що упродовж бюджетного року один виробник сільськогосподарської продукції може отримати державну підтримку в сумі не більше ніж 60 млн гривень», – прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Довідково:

На 2021 рік бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено 1 млрд гривень.

Детальніше з умовами державної підтримки  аграрії можуть ознайомитись на сайті Мінагрополітики України за посиланням у розділі “Державна підтримка” – “Компенсація с/г техніки”.