k2FtbBdWr1

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень

17 листопада у світі відзначають День боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Ця хвороба утруднює дихання, оскільки дихальні шляхи звужені. Інформють у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. 

Перший Всесвітній день ХОЗЛ провели у 2002 році. Щороку організатори у більш, ніж 50-ти країнах проводили заходи, роблячи цей день одним із найважливіших у світі з інформування про ХОЗЛ.

Цього року метою Всесвітнього дня боротьби з ХОЗЛ є підкреслити, що тягар цієї хвороби залишається, незважаючи на пандемію COVID-19. Цьогоріч тема Всесвітнього дня ХОЗЛ звучатиме так: «Здорові легені – як ніколи важливо».

«Навіть у світлі коронавірусу, ХОЗЛ залишається провідною причиною смерті у всьому світі. Куріння, вплив професійного середовища, відсутність фізичного навантаження може негативно відображатись на здоров’ї легень. Крім того, отримання важливих вакцин, дотримання медичних призначень та правильний прийом ліків може допомогти зберегти ваші легені здоровими», – зазначила експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька.