Деталі нотаріального посвідчення останньої волі подружжя

За роки сімейного життя можна накопичити чимало спільної сумісної власності: будинок, земельну ділянку, автомобіль, грошові заощадження тощо.

Цілком очевидно, що свої надбання чоловік та дружина матимуть бажання комусь передати, тому для цього можна використати таку форму розпорядження майном як «заповіт подружжя».

📄 Урегульована нормами Цивільного кодексу України процедура посвідчення останньої волі сімейної пари передбачає оформлення документа, який визначить подальшу долю їхнього майна. Так, після складення заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

❗️ Варто пам’ятати, що за своє життя дружина та чоловік мають право відмовитися від спільного заповіту. Таке рішення повинно бути нотаріально посвідчене. У разі ж смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження зазначеного у заповіті майна.