k2FtbBdWr1

Для відновлення залізничного сполучення Загуж -Хирів необхідне фінансування – понад 350 мільйонів гривень

Сьогодні під час українсько-польської конференції “Перспективи відродження лінії 102/108” презентували дорожню карту  з відновлення сполучення Хирів-Загуж та продовження колії до Нижанкович і через прикордонне селище Мальховіце до Перемишля.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, попередньо робоча група провела розрахунок вартості проєкту та  визначила, що для проведення робіт з відновлення  залізничного сполучення Загуж (Польща) – Хирів (Україна) необхідне фінансування у сумі 367 млн гривень.

“Зі свого боку ми скерували звернення до Офісу Президента та Міністерства інфраструктури з обґрунтуванням важливості проєкту та потребою фінансування.  Відновлення залізничного міжнародного руху саме цією лінією дозволить замкнути так зване Бещадське кільце,  сприятиме розвитку туризму у даних регіонах. Крім того, це збільшить транспортну транзитну спроможність з боку України, де з’явиться можливість європейською колією зустрічати польських туристів тут, у Хирові, Добромилі, Нижанковичах, а також продовжити маршрут далі до Самбора і Дрогобича та подальшого сполучення з українськими курортами у Трускавці, Моршині тощо. Дякую усім дотичним представникам до напрацювання дорожньої карти,  це важливий крок до відновлення залізничного сполучення та поглиблення євроінтеграції.  Маю надію, що ця конференція приверне увагу усіх зацікавлених сторін для подальшого розвитку проєкту та залучення фінансування”, – наголосив Юрій Бучко.

Нагадаємо, проєкт із відновлення залізничного сполучення на кордоні України та Польщі отримав грант від Міжнародного фонду «Відродження» на розробку дорожньої карти у сумі 300 тисяч гривень.

Spread the love