У неділю на Маківці вшанують полеглих у боротьбі за волю України

_1620830265_613x321_3_0_nw

У неділю, 16 травня, Львівщина відзначатиме 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка.

Заходи відбудуться на горі Маківка біля Меморіалу Українських січових стрільців.

Так, присутні покладуть квіти та запалять лампадки до Меморіалу, священники проведуть чин панахиди за загиблими воїнами українського січового стрілецтва.

Також заплановане громадське віче, виконання стрілецьких пісень, історичний екскурс, театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка».

Початок заходу о 13:00 год.

«106 років тому, героїчною перемогою завершились кількаденні протистояння за гору Маківку. Бої за цю карпатську вершину залишаються найбільш відомими й славетними в історії Легіону Українських січових стрільців, який став символом відновлення наших військових традицій. 16 травня о 13:00 год запрошую усіх охочих долучитися до урочистостей на горі Маківці та віддати шану полеглим у боротьбі за волю України», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Довідка:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Визначено схеми об’їзду на дорозі «Львів-Луцьк»
116 дітей зі Львівщини поїхали на відпочинок у дитячі центри «Молода гвардія» та «Артек»
Видатного львівського професора Ярослава Ганіткевича нагородили орденом від президента України
Відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС