До 30-річчя Незалежності України у Львові організували Вечір пам’яті Героїв

На Львівщині вшанували пам’ять Героїв, які поклали життя за Україну. Так, сьогодні, 23 серпня, біля Меморіалу Небесної Сотні, що у Львові, провели «Вечір пам’яті Героїв».

Долучились до заходу військовослужбовці, учасники Революції Гідності, родини Героїв загиблих в АТО-ООС, Героїв Небесної Сотні, а також духовенство, представники обласної та міської влади, громадськість.

Захід розпочався з урочистого церемоніалу підняття Державного Прапора України.

«На Майдані вбивали за те, що людина стояла з українським прапором, їх вбивали першими, хотіли побачити наш стяг на землі, розтоптаний в болоті. Але вони не врахували те, що коли падав один прапороносець за ним ставали десятки. А потім на Сході їх стало тисячі і всі вони готові були нести наш прапор і відповідати за нього. Цей прапор став не тільки символом державності, а й оберегом нас, як нації, як народу. Сьогодні мені дуже шкода тих людей, які не в змозі розділити з нами це свято, але я горджуся ними, пишаюсь кожним, хто загинув гордо тримаючи цей стяг над головою і несучи його, кожним хто усвідомлено знає, що якщо не буде цих двох кольорів – нас не буде», – зазначила дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича Наталія Дигдалович.

Присутні запалили лампадки, аби вшанувати пам’ять Героїв. Представники духовенства провели чин панахиди.

Разом з присутніми пам’ять загиблих Героїв вшанував голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Ми зібрались тут, щоб вшанувати пам’ять Героїв, Героїв, завдяки яким ми можемо вільно підняти тут прапор, а завтра відзначати 30-ть років Незалежності. Сьогодні ми вшановуємо людей, які віддали найцінніше – своє життя, віддали за те, щоб ми завжди цінували такі поняття як честь, гідність, незалежність, і їх ми будемо носити в серці завжди. Ми не зможемо зменшити біль втрати, але ми маємо кожен на своєму місці зробити все для того, щоб Україна відбулась, щоб ми могли підняти наш синьо-жовтий прапор у кожному містечку, селищі, з гордістю дивитись на нього та пам’ятати завдяки кому ми це можемо робити. Слава Україні! Героям Слава», – зазначив очільник області.

Завершився вечір концертом духової капели Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії.

Нагадаємо, що з нагоди 30-річчя Незалежності України на Львівщині відбудеться низка святкових заходів. Детальніше – за посиланням.