k2FtbBdWr1

До реалізації програми «Питна вода» залучать міжнародний досвід

На розгляд Верховної Ради подали проєкт закону «Про загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки». У держбюджеті 2022 року на її втілення виділили 1 млрд грн.  

До реалізації програми «Питна вода України» залучать найкращий міжнародний досвід компаній, які на високому рівні реалізовували подібні проєкти. Це питання обговорив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час зустрічі з представниками французьких компаній BETEN та SETEC.

«Питна вода в Україні — питання, яке потребує глобального підходу та високого професіоналізму. Адже в країні досі є райони, в яких воду подають за графіком. Зараз ми активно вивчаємо міжнародний досвід щодо розв’язання аналогічних питань. До реалізації буде залучено найкращих фахівців», — підкреслив Олексій Чернишов.

Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА на участь у програмі «Питна вода України» на 2022-2026 роки на розгляд Міністерству подали 95 заявок від  Львівщини.

«Це дозволить реалізувати за новітніми технологіями інфраструктурні проєкти області та забезпечити жителів Львівщини питною водою, побудувати, реконструювати водозабірні, водопровідні, очисні споруди, водопровідні мережі, а також встановити станції доочищення питної води, створення лабораторій з контролю якості питної води й стічних вод», – зазначив керівник департаменту Богдан Кейван.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов поінформував, що ухвалення Програми «Питна вода України» дозволить реалізувати понад 1700 інфраструктурних проєктів по всій Україні.