k2FtbBdWr1

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН: ЗМІНИ У ПОРЯДКУ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ З ГРУДНЯ 2022 РОКУ

Для врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню житлових субсидій в умовах воєнного стану Уряду вересні поточного року ухвалив рішення щодо передання функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

Відтак, передбачена етапність передання цих функцій.

У ВЕРЕСНІ – ГРУДНІ 2022 РОКУ

НАРАХУВАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ЗДІЙСНЮЮТЬ, як і раніше, ОРГАНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ, а ВИПЛАЧУЮТЬ відповідні кошти ОРГАНИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ.

Завдяки централізації фінансування виплат термін проходження коштів до одержувача є меншим.

ДО КІНЦЯ ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ОРГАНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПРОДОВЖУЮТЬ ПРИЙМАТИ та опрацьовувати ЗВЕРНЕННЯ громадян ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ.

З 1 ГРУДНЯ 2022 РОКУ

ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ, прийом громадян ЗДІЙСНЮВАТИМУТЬ ОРГАНИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ за екстериторіальним принципом, що дозволить забезпечити право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання.

З’явиться також МОЖЛИВІСТЬ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН ЩОДО НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ через веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України.

З СІЧНЯ 2023 РОКУ

ВЕСЬ ПРОЦЕС ЩОДО НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ (прийом громадян, призначення, нарахування і виплата) ЗДІЙСНЮВАТИМУТЬ ОРГАНИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ. Інформацію про одержувачів житлової субсидії передадуть Пенсійному фонду України.

Крім того, ЗАЛИШИТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН ЩОДО НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ДО уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ та посадових осіб ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ, а також через ПОРТАЛ ДІЯ.

Так, для громадян, які вже отримують житлову субсидію, нічого не зміниться.

Змінюється лише орган, який надалі адмініструватиме надання житлових субсидій. Громадяни, як і раніше, отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Заборгованість оплати житлово-комунальних послуг аналізується лише під час призначення житлової субсидії. За наявності протермінованої понад три місяці заборгованості, термін позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), субсидія може бути призначена лише у разі укладення договору про її реструктуризацію або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку.

Для домогосподарств, яким житлова субсидія вже призначена (відповідно до законодавства субсидія призначена до закінчення опалювального сезону – квітень 2023 року), наявність заборгованості будуть враховувати під час призначення житлової субсидії на наступний період у травні 2023 року.

Пресслужба Міністерства соціальної політики,

289-35-60,

press@mlsp.gov.ua