k2FtbBdWr1

До уваги мешканців району: Кабінет Міністрів України ухвалив остаточне рішення, згідно з яким аптеки з 1 серпня 2022 року антибіотики продаватимуть за електронним рецептом

Водночас МОЗ повідомляє, що нововведення впроваджуватимуть поступово у межах перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт.

«Фармацевт зможе продати антибіотик в аптеці трьома способами: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо надати аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Виняток діятиме тільки для тих аптек, що працюють у зоні воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і надалі продавати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря», – наголошують у МОЗ.