Нещодавно Уряд подав до Парламенту проект Закону України про Державний бюджет на 2022 рік. Окрім іншого, цим законом затверджуватимуться обсяги дотацій по усіх місцевих бюджетах.

Для Львівщини у наступному році базова дотація (тобто, кошти  менш заможним громадам, які потребують підвищення податкоспроможності, з держбюджету) становитиме 1 млрд 130 млн грн. Порівняно з цьогорічною це більше на 63 млн грн або на 6 %.

У свою чергу, реверсна дотація (кошти у держбюджет від фінансово спроможних громад) зросте на 53 млн грн або теж на 6 % і становитиме 873 млн грн.

“Загалом на Львівщині 9 громад із реверсною дотацією, 57 громад із базовою дотацією та 7 громад, які за спроможністю приблизно відповідають середнім показникам і не матимуть ні реверсної, ні базової дотації. Кошти реверсної дотації в подальшому виступають фінансовим ресурсом для перерахування базової дотації”, – зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Надалі, до 1 жовтня 2021 року, народні депутати України та профільні комітети мають сформувати пропозиції до проекту Держбюджету-2022 і подати їх до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.