k2FtbBdWr1

Дотації для Львівщини: проект Держбюджету на 2022 рік

Нещодавно Уряд подав до Парламенту проект Закону України про Державний бюджет на 2022 рік. Окрім іншого, цим законом затверджуватимуться обсяги дотацій по усіх місцевих бюджетах.

Для Львівщини у наступному році базова дотація (тобто, кошти  менш заможним громадам, які потребують підвищення податкоспроможності, з держбюджету) становитиме 1 млрд 130 млн грн. Порівняно з цьогорічною це більше на 63 млн грн або на 6 %.

У свою чергу, реверсна дотація (кошти у держбюджет від фінансово спроможних громад) зросте на 53 млн грн або теж на 6 % і становитиме 873 млн грн.

“Загалом на Львівщині 9 громад із реверсною дотацією, 57 громад із базовою дотацією та 7 громад, які за спроможністю приблизно відповідають середнім показникам і не матимуть ні реверсної, ні базової дотації. Кошти реверсної дотації в подальшому виступають фінансовим ресурсом для перерахування базової дотації”, – зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Надалі, до 1 жовтня 2021 року, народні депутати України та профільні комітети мають сформувати пропозиції до проекту Держбюджету-2022 і подати їх до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.