Вчора, 25 листопада, представники влади, туристичного бізнесу, науковці в сфері туризму, а також представники туристичних операторів та музейних установ відвідали Тростянецьку, Миколаївську та Новороздільську громади. Зустріч відбулася в межах проєкту від Львівської ОДА «Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку».

Це вже десята зустріч з громадами від управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.

Метою проєкту є створити потужну павутину туристичних маршрутів, розширити географію подорожей областю, сприяти завантаженню закладів розміщення в туристичних центрах та збільшити термін перебування туристів на Львівщині.

Учасники проєкту відвідали у Тростянецькій територіальній громаді (ТГ) с. Поляни, де оглянули гірськолижний комплекс «Казкова поляна», який пропонує спуски на лижах, сноубордах, сноутюбах та вечірнє катання.

В Миколаївській ТГ відбулася екскурсія палацом графа Скарбека, який розташований в с. Заклад. Палац (сиротинець) збудований в англійському неоренесансному стилі 1840 р. та ландшафтний парк з неоготичною каплицею-усипальницею.

Завітали до гончарні Ганни Драголюк, де мали можливість побачити, як виготовляють вироби з глини з дотриманням старовинної технології виробництва на гончарному крузі та глазуруванням молоком готових виробів.

Також піднялися до каплиці «Писанка», яка знаходиться на найвищому пагорбі м. Миколаєва, з якого відкривається панорама всього міста. Збудована вона у 2003 році.

Новороздільська громада провела екскурсію палацом Жевуських-Лянцкоронських, який знаходиться в парку та зведений у стилі французького ренесансу. А також відвідали «Стару школу» в смт Розділ, яка донедавна була в занедбаному стані, а зараз функціонує як нова туристична локація регіону.

«В цій експедиції туроператори відмітили плідну взаємодію та співпрацю в галузі туризму Тростянецької, Миколаївської та Новороздільської громади. Чудово, що тут знають та можуть розповісти про історію свого краю. Облаштовують туристичні шляхи: пішоходні, велосипедні й навіть водні. Нових тут чи не найбільше в області.

Цього року влітку влаштували спільний велопробіг кількох громад та провели масштабний фестиваль «Петрівка на Гуті». На зимовий сезон  – гірськолижні та траси для тюбінгу радо приймають гостей!», – розповіла начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Вже у відбудованій «Старій школі» відбулася зустріч з керівництвом Львівської ОДА , Тростянецькою, Миколаївською та Новороздільською громадами та іншими учасниками проєкту для підбиття підсумків. Представники громад провели презентації туристичного потенціалу певної локації та пропрацювали питання й проблеми з якими стикаються громади.

«Чудово, що громади об’єднуються, обговорюють питання, а також проблеми з якими стикаються, аби надалі заохочувати туристів. Львівська облдержадміністрація радо допомагатиме у вирішенні поставлених проблем та сприятиме розвитку територіальних громад», – зазаначила радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун.

Додамо, проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм» започаткували цього року, який охопив 16 територіальних громад. До проєкту залучено 55 представників туристичного бізнесу в громадах – туристичні локації, заклади розміщення та харчування, фермерські господарства, майстри тощо.

Нагадаємо, участь в експедиціях взяли понад 50 представників туроператорів, екскурсоводів та гідів-перекладачів.