k2FtbBdWr1

Фермерам виплатили 9,6 млн грн державної підтримки за утримання корів

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації виплатив  фермерам кошти спеціальної бюджетної дотації за утримання корів всіх напрямів продуктивності. Фінансовий ресурс передбачений за програмою підтримки розвитку фермерських господарств згідно з наказом Міністерствааграрної політики та продовольства України від 8 жовтня №  265.

У 2021 році на державну підтримку розвитку фермерських  господарств передбачено – 200,0 млн грн. в цілому по Україні,  зокрема на напрям спеціальної бюджетної дотації за утримання корів всіх напрямів продуктивності – 60,0 млн грн.

Нагадаємо, що спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності  нараховувалась у розмірі 5000 грн за одну голову, але не більше 250,0 тис грн. одному фермерському господарству.

Отримувачами  такої дотації є фермерські господарства, в т.ч. сімейні фермерські господарства, які утримують п’ять і більше корів,  ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Так, вищезазначену дотацію отримали 77 фермерських господарств Львівщини, в яких станом на 1 липня поточного року було 2522 корів, ідентифікованих і зареєстрованих у Реєстрі тварин.Нарахована та виплачена сума  дотації  складає 9 млн 575 тис грн на поголів’я 1915 корів.

Як зазначає директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман,  Львівщина вже другий рік поспіль займає перше  місце серед областей Українипо освоєнню коштів дотації за утримання корів  по всіх критеріях: за кількістю фермерських господарств області,кількістю корів та сумою дотації.

“Приріст поголів’я корів за нарахованою дотацією у фермерських господарствах складає 48 % в порівнянні з минулим роком. Зростає зацікавленість особистих селянських господарств, які утримують більше 5-ти корів,  до офіційної реєстрації сімейних фермерських господарств та участі у державних програмах підтримки. Так, впродовж 2020-2021 років у галузі тваринництва створено 39 сімейних фермерських господарств, які можуть залучати для розвитку власного бізнесу всі інструменти фінансової  підтримки з обласного і державного бюджетів.Державна дотація спрямована на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на  збільшення кількості поголів’я молочного стада та виробництва молока”, – наголосила Тетяна Гетьман.