Найбільш розвинутими та популярними об’єктами гірськолижної інфраструктури Львівщини є комплекси «Плай» та «Буковиця».Їх відвідує багато відпочивальників, тут відбуваються міжнародні змагання. Окрім того, значні перспективи для розвитку гірськолижного спорту в області обіцяє завершення реалізації проєкту «Мале карпатське коло», завдяки якому якісне дорожнє покриття поєднає Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області.Низку змагань проводять на горі Тростян з Львівською обласною організацією «Динамо». Про це розповів голова Львівської обласної федерації гірськолижного спорту Юрій Стріжик.

«Загалом обласна федерація займається розвитком шести видів спорту: гірські лижі, лижні гонки, сноуборд, фрістайл, стрибки на лижах і лижне двоборство. На Львівщині найбільш популярними є три види спорту – гірські лижі, сноуборд і лижні гонки. Окрім «Плаю» та «Буковиці», хотів би відзначити важливість реалізації запланованого компанією «Окко» будівництва комплексу на північному схилі гори Захар Беркут з боку села Верхня Рожанка, який за своїми масштабами не поступатиметься Буковелю», – зазначив Юрій Стріжик.

Він також наголосив на значенні дотримання культури гірськолижного спорту, адже це є запорукою безпеки під час катання на сноуборді, гірських лижах тощо.

Начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як також розповів, що на Львівщині є місця, де можна і просто покататись на лижних трасах.

«Це база олімпійської підготовки «Тисовець» від Міноборони на Сколівщині,  Західний реабілітаційно-спортивний центр в Сянках на межі Львівської і Закарпатської областей – унікальна в Східній Європі, бо має біатлонні траси, біатлонні стрільбища, зараз там триває будівництво великого інклюзивного басейну. Відповідні місця для лижних прогулянок є і в Брюховичах біля Львова», – зазначив Роман Хім’як.

Нагадаємо,  «Мале Карпатське коло» – проєкт, що реалізується у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Воно з’єднає найголовніші туристичні локації трьох областей – Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської. Загалом йдеться про відновлення 249 км доріг державного значення і 37 штучних споруд.

Фото: Прес-клуб Львів

252629952_4765478430130520_2597379638136022558_n_1636029444_1608x1068_1_0_nw