k2FtbBdWr1

«Двічі вакциновані люди на 80% захищені від важкого перебігу ковіду, викликаного новим штамом «Дельта», – Наталія Іванченко

_1624963649_612x321_3_0_nw

Зараз світ стурбований появою «Дельта» штаму коронавірусу і його різновидом «Дельта Плюс». Цей штам на 60% заразніший, аніж попередній. Про це під час брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповіла виконуюча обов’язки генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

«Раніше вважалося, що контактна особа, яка перебуває у приміщенні одночасно з хворою людиною упродовж 15 хвилин має високий шанс захворіти. Якщо говорити про Дельта-антиген, то достатньо лише 5-7 хвилин спілкування з хворим, аби заразитися», – наголосила Наталія Іванченко.

За її словами, «Дельта» штам частіше уражає дітей та молодь. У клінічних проявах переважають ураження органів слуху, ураження шлунково-кишкового тракту, виникнення важких тромбозів. Попри це люди, які щеплені двома дозами вакцини будь-якого виробництва, на 80% захищені від важких проявів перебігу коронавірусу.

Окрім цього, під час брифінгу увагу зосередили на основних правилах проходження митного контролю на кордонах з Україною.

«На кордоні з Україною ввели обмеження для людей, які повертаються з країн з високим ризиком розповсюдження «Дельта» штаму коронавірусу. До таких країн належать Велика Британія, Португалія, Ірландія, Росія. Методом швидкого тесту осіб одразу на кордоні перевіряють, щоб виявити антиген коронавірусу. Відповідно до результату, людей, які мають вірус, не пропустять на територію України», – наголосила Наталія Іванченко.

Станом на зараз ці обмежувальні заходи продовжать. Завдання кожного пересічного українця, скористатися запрошенням, що надходить через дзвінок чи смс-повідомлення та вакцинуватися. Оскільки поки це єдиний спосіб захистити все населення від поширення коронавірусу.

«Наразі відомо про два випадки зараження новим штамом вірусу в Україні. Дуже важливо, аби кожна людина, яка має хоча б якісь ознаки ГРЗ, повідомила про це свого сімейного лікаря та водночас пройшла обстеження щодо наявності у неї коронавірусу», – підсумувала в. о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Ще більше новин:

Аграріїв запрошують до участі в земельних торгах
Міністр соціальної політики відвідала відкритий у центрі надання соціальних послуг Простір дитячого ...
Як працювати та комунікувати з молоддю: для вчителів Львівщини провели виїзний семінар
Львівська національна опера готується до унікальної прем’єри одразу двох опер українського композито...
Безпека руху: на дорогах Львівщини наносять розмітку та позначають пішохідні переходи
Погана видимість на дорозі стає частою причиною ДТП з пішоходами: закликаємо дотримуватись правил ру...